BİLGİ NOTU

Stratejik İşler tarafından derlenmiş konu bazlı çalışmaları içeren bilgi notları bu sayfada yer almaktadır. Bilgi notu yayınlandığı dönemde size de ulaştırılmasını istiyorsanız bültenimize kayıt olabilirsiniz.

Kriz Yönetimi                                         

Çağımızın getirdiği hızlı değişim nedeniyle işletmeler için çağı yakalama ve değişimi sağlama örgütsel anlamda önemli bir rol oynamaktadır. İşletmelerin çağı yakalamak için yapılanma sürecine girmesi ile yeniden yapılanmanın getirdiği bu değişim ve gelişim sürecini devamlı bir şekilde sağlamaları aynı zamanda çevreden kaynaklanan ani ve olağan dışı gelişen durumlara karşı hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Bu ani ve olağan dışı gelişen durumlara kriz denilmektedir. 

Koronavirüs'ün İş Dünyasına Etkileri

2020 yılının eskisi gibi veya planlandığı gibi olmayacağı gözükmektedir. Yeni bir düzen ve dönem karşımızdadır. Bu dönemde, işletmeler de yeni bir plana ihtiyaç duymaktadır. Tüm dünyaya yaygınlaşmış bir olgu olarak etkisinde olmayacağımız yanılgısından sıyrılarak panik değil plan yapmak gerekecek bir dönem olarak değerlendirilmesi gerekmektedir.